Kaymakamımız Sayın Tuncay KALDIRIM'ın "15 TEMMUZ" Mesajı.
 
        "15 Temmuz 2016'da, FETÖ tarafından ülkemize, cumhuryetimize, demokrasimize, birliğimize, bütünlüğümüze ve milletimizin iradesine karşı gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimi, başta Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin, milletvekillerimizin, güvenlik güçlerimizin ve vatandaşlarımızın olağanüstü ve takdire şayan cesaret, gayret ve çabaları sayesinde engellenmiştir.
 
        Tarihimiz; vatanı, bayrağı ve istiklâli uğruna gözünü kırpmadan canını ortaya koyan şehit ve gazilerimizin imanla yoğrulmuş cesaretleri neticesinde kazanılmış nice zaferle doludur. Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin bu üstün fedakârlıkları sayesinde üzerinde yaşadığımız topraklar, vatan hüviyeti kazanmıştır. 
 
        15 Temmuz’da necip milletimiz, istiklâl ve istikbâline gölge düşürecek en ufak bir tehdidi nasıl püskürteceğini, vatan savunmasındaki cesaretini ve idealini tüm dünyaya bir kez daha ispat etmiştir. Bu necip millet, imanından aldığı güçle, ikinci bir Çanakkale savunması yaparak, şehadeti göze almış ve tankların önüne yatarak, namluların önünde dimdik durarak, kurşunlara göğsünü siper ederek ülkesine, seçilmiş Cumhurbaşkanına, hükümetine, iradesine, izzetine, şerefine ve namusuna sahip çıkmıştır. 
 
        15 Temmuz, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün, milletimizin kahramanlık, cesaret, azim ve kararlılığının, milli birlik ve beraberliğinin, millet olmanın, vatan ve bayrak sevgisinin ne demek olduğunun bütün dünyaya bir kez daha gösterildiği bir tarih, dünya toplumlarına ve devletlerine ders veren bir demokrasi destanıdır.
 
        Darbe girişimi karşısında milletimizin göstermiş olduğu büyük cesaret ve kahramanlığın doğru bir şekilde organize edilmesi ve yönlendirilmesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın güçlü liderliği ve önderliği en önemli rolü oynamış, bu liderlik halkın inancını pekiştirmiş ve darbeye karşı halkın direnişini başarılı kılmıştır.
 
        Dünya tarihine altın harflerle kazınmış bu şanlı demokrasi mücadelesi gelecek nesillere ilham kaynağı olacaktır. Milletimizin ortaya koyduğu bu ruh ve irade, gelecek nesillerimizin sinesinde var olmaya devam edecektir.
 
        Bu vesileyle, başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd eder, 15 Temmuz Gazilerimize ve diğer tüm gazilerimize de Allah’tan şifa dilerim. Ülkemize, bayrağımıza, Milli İdareye sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunar,  15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzü kutlarım."